Εφηβικό: Πανελευσινιακός - Ελευθερία Μοσχάτου 33-55

Το 'πε:
Που:
Πανελευσινιακός 33-55 Ελευθερία (Β’ Εφήβων -99)

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τους εφήβους της Ελευθερίας. Ισορροπημένο το ματς στο 1ο ημίχρονο και για τις 2 ομάδες, με αρκετή νευρικότητα, πολλά άστοχα σουτ και φυσικά κοντά στο σκορ (ημίχρονο 20-24).
Στο 2ο ημίχρονο όμως, με αυτοσυγκέντρωση και πιεστική άμυνα, περιορίσαμε τον αντίπαλο, με αποτέλεσμα στο 3ο 10λεπτο να σκοράρουν μόνο 3 βολές, πετυχαίνοντας μάλιστα την πρώτη 01΄:14΄΄ πριν το τέλος του. Το ίδιο μοτίβο και στο τελευταίο 10λεπτο, που σταθερά αυξάναμε τη διαφορά.
12η/22 αγ. Β’-Εφήβων <> Τρι 05.12.2017 - Γηπ. κλ. 2ο Ελευσίνας, ώρα 21.30 (Διαιτ.: Ανδρεόπουλος, Πέππας )
Α.Ο.Κ. ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ  33- 55  Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  ( δεκ.:  07-09 , 20-24 , 23-36 , 33-55 )
Π.Α.Ο.Κ. ( Τσαουσίδης ): Ρόκας 2, Πετρογιαννος 6 (1), Βασιλελης 2, Κεφάλας 9 (1), Καβουρας , Βαλσαμάκης , Τσαβαρής , Λιάκος 1, Πουρης 3 (1), Τσίγκος 2, Κοντος © 8  .
Α.Ο.Ε.Μ. ( Σιγάλας ): Παχής , Χρονόπουλος 14, Δελακάς , Σαρμουσάκης 1, Παλουκάκος 6, Ζενελι 9, Καλαϊτζής 14 (1), Μπουρσούκης © 9, Παντέρμος , Τζάφα 2, Ορφανάκος , Δημητρόπουλος   .